راهنمای خرید تخته روسی

خرید تخته روسی

چوب روسی در دنیای ساخت و ساز و بسیاری از هنرها از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و از انتخاب های مهم و اصلی هست برای کسانی که علاقمند به این صنعت هستندچنان که بخواهید از چوب روسی اطلاعات بیشتری داشته باشید و نیاز باشد که این محصول را خریداری کنید باید آگاهی کامل را در این زمینه داشته باشید، ما نیز می خواهیم در این مطلب شما را برای خرید تخته روسی راهنمایی کنیم که بدانید با چه کیفیتی باید آن را انتخاب کنید تا اطلاعات کامل و جامع را در این حوزه برایتان ارائه کنیم.

نکاتی درباره خرید چوب روسی

زمانی که قصد خرید چوب را داشته باشید نیاز است که قبل از خرید به چند نکات مهم توجه کنید که یکی از این موارد در آن این است که به هر شکلی مانند تخته سه لایه روسی توجه کنید که این چوب خشک است یا تر زیرا بعضی اوقات به صورت خیس چوب ها را می فروشند و این چوب های خیس نسبت به چوب های خشک قیمت پایین تری دارند.

دلیل کم بودن قیمت این است که خشک کردن چوب یکی از سخت ترین و پرهزینه ترین فرآیند ها است ، شما اگر دقت کنید می بینید که وزن چوب تر از چوب خشک بیشتر است.

موارد دیگری که باید دقت کنید این است در خرید و انتخاب چوب روسی توجه کنید که روی چوب جانوران موذی  و حشرات وجود نداشته باشد.

بررسی کردن وضعیت پوسیدگی و یا قارچ در سطوح چوب نیز ار مواردی هستند که می تواند به شما کمک کند تا خرید با کیفیت داشته و به بهترین شکل از آن استفاده کنید.

اگر زیبایی ظاهری برای شما نیز اهمیت بسیاری دارد، این را در نظر بگیرید که اگر چوبی را که خریداری می کنید بر روی آن قارچ وجود داشته باشد باعث می‌شود تا شما بعد از رنگ کردن چوبتان رنگش تیره تر شود و از زیبایی ظاهری آن کاسته می شود.

چوب های جوان و سالم معمولا رنگ روشن تری دارند پس به سراغ این دسته از چوب هایی بروید که رنگ روشن دارند تا هم ترک خوردگی روی سطح چوب بسیار کم بو سالم و جوان تر باشد.

ما باید قبل از انتخاب چوب برای خرید و چه برای طراحی دکوراسیون چه برای ساخت تجهیزات و… باید با ویژگی ها، مزایا و معایب آن آشنا شویم، شما نیز اگر قصد انتخاب و خرید چوب روسی را دارید باید بهترین انتخاب و دید کامل را در این موضوع داشته باشید.

مزایای چوب روسی

چوب روسی به دلیل مقاومت و استحکام بالا، کیفیت عالی و حضور خمیر سفید رنگش و الیاف بلند در تولید کاغذ، از پرکاربردترین چوب های جهان شناخته می‌شود. امروزه، به عنوان ماده اصلی در ساخت مبلمان، کفپوش‌ها، دیوارپوش‌ها و کابینت سازي نيز به كار گرفته مي شود.

معایب چوب روسی

خریدارانی که قصد خرید و استفاده از تخته روسی را دارند به غیر از آشنایی با مزایای این محصول حق اطلاع از معایب آن را هم دارند.

اول از همه به این معایب می توانیم اشاره کنیم ، کسانی که در کار نجاری هستند احتمالا با مشکلات تنفسی، پوستی، و چشمی مواجه شده باشند این به دلیل

حساسیت زا بودن اکثر این گونه از چوب ها هست که باعث می شود نجار ها به آسانی نتوانند از تخته و چوب روسی استفاده کنند.

برخی از این گونه های چوب روسی نرم هستند، نرم بودن این چوب شاید در شکل دادن به نجار ها برایشان کمک کند اما می تواند از طرف حیوانات موذی و حشرات تخریب شوند، اگر می خواهید با این مشکل رو به رو نشوید ویا جلوگیری کنید می توانید با سم پاشی این حیوانات و حشرات موذی را از چوب و تخته های روسی دور کنید.

نکات خرید چوب روسی

با در نظر گرفتن نکاتی که قبل از خرید می کنید می توانید کاملا مطابق نیاز های خودتان خرید کنید .

 در نظر گرفتن این نکات قیمتی که درخرید آن می پردازید برایتان به صرفه در می‌تواند در بیایید.

با این دلیل پشنهاد ما به شما این است که چوب روسی دارای گره های زیاد تری نباشد زیرا در چوب روسی نقاطی که دارای گره هستند نقطه های بسیاز ضعیف چوب محسوب می شوند.

در این چوب حتی به پیچیدگی های آن باید دقت کرد ،چون در استفاده آن باید از چوب روسی مقدار زیادی رانده شود تا بتوانیم یک چوب صاف به دست آوریم.

شما می توانید در خرید چوب روس درجه کیفی مناسبی را انتخاب کنید.

چوب روسی با داشتن استاندارد های مناسب و خاص می تواند درجه بندی شود که‌در جاهای مختلف با درجه یک و دو و سه می تواند به فروش برسند.

باید از قیمت این درجه بندی ها آگاه باشید که هر درجه به چه قیمتی فروخته می شود،  کدام یک درجه خوبی دارند و کدام درجه آخر است و چرا؟

قصدتان را از دلیل خرید آن مشخص کنید، قبل از اقدام کردن به خرید چوب روسی به بافت هایش دقت کنید تا سالم باشند،چوب هایی که بر روی بدنه خود لکه نداشته باشند کیفیت بیشتری دارند و سالم تر هستند چنان که لکه های قهوه ای شکلی در بدنه این چوب ها دیده شود یعنی کیفیت پایین تری دارند زیرا دلیل هایش بروز بیماری قارچ در بافت های چوب و مرطوب بودن آن است، و با داشتن خوردگی های زیاد هنگام ساخت و استفاده  باید بتونه کاری زیادی رویش انجام شود.

با وجود گره های زیاد کیفیت آن کم تر می شود چوم مقاومت و استحکام در این نقاط به حداکثر می رسد.

به سالم بودن چوب روسی هنگام خرید دقت کنید

قبل از خرید این چوب از خشک بودن آن اطمینان حاصل فرمایید چوب هایی که امروزه در ساخت  لوازم و وسایل مختلف به کار می رود باید چوب هایی خشک باشند، اگر که چوب مورد نیاز شما خشک نباشد می تواند قارچ و باکتری در آن باقی بماند و بعد از گذشت مدتی تبدیل به پوسته به پوسته شدن چوب می شود و اینگونه کیفیت خود را از دست می دهد.

برای خرید به دنبال چوب هایی باشید که قبل از اقدام به فروش آن‌ ها با تکنولوژی هایی خاص رطوبت چوب های روسی را از می برند تا کاملا خشک تحویل شما بدهند.

پس قبل از اقدام به خرید با کشیدن دستتان بر روی سطوح چوب و دستگاه هایی که رطوبت آن را می سنجد می توانید از خشک بودن آن مطمئن شوید.

سخن پایانی

با این وجود، چوب خشک با قیمت بالاتر نسبت به چوب تر، به عنوان بهترین گزینه برای استفاده در نظر گرفته می‌ شود. در هنگام خرید ، دقت کنید که سطح چوب بدون ترک و پوسته شدن باشد تا جلوی پرو خوردگی های زیاد را بگیرید. از جمله، بهتر است چوب های جوان‌ تر و بدون گره را انتخاب کنید تا مقاوم تری داشته باشید با رعایت این نکات، شما مطمئن رضایت کامل از خرید چوب روسی را خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *