پشتیبانی واتس اپ پشتیبانی تلگرام پشتیبانی روبیکا

چوب روسی

معرفی تخته روسی

تخته روسی به غیر از نقوش زیبا در بافت هایش و رنگ منحصر به فردش، با مزایای دیگری توانسته جایگاه جداگانه ای در بین چوب ها داشته باشد.
حال این مزایا چیست که این چوب توانسته در ایران و کشورهای بزرگ شهرت خوبی پیدا کند؟!
چوب امروزه در دکوراسیون داخلی بیشتر مورد استفاده قرار گرفته و در نزد طراحان از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
احتمالا شما هم وقتی برای خرید لوازم خانگی همچون‌، مبلمان، سرویس خواب، برخی از لوازم دکوری برای خانه و.‌‌.. رفته اید؛ اصطلاح چوب روسی به گوشتان رسیده است، ولی احتمالا آشنایی زیادی با آن نداشته باشید؛ پس بریم تا اول با انواع چوب و کاربرد های چوب روسی آشنا بشویم.
چوب روسی در واقع یک گونه ی خاصی از چوب نیست، این چوب از روسیه به عنوان فرآورده های چوبی و انواع چوب به شکل های تخته و الوار از روسیه وارد کشور های دیگر و ایران می شود.
تخته هایی که از روسیه وارد ایران می شود معمولا رنگ روشن دارند ولی ما نباید به هر تخته ی روشنی که از روسیه وارد شود صرفا بگوییم که چوب روسی است.

قیمت چوب روسی

چوب نراد

توضیحات بیشتر

چوب لمبه

توضیحات بیشتر

چوب یولکا

توضیحات بیشتر

چوب ساسنا

توضیحات بیشتر

سوالات متداول

قبل از خرید چوب روسی، ویژگی‌هایی مانند کیفیت، اندازه و اندازه‌های مختلف، استحکام، نوع چوب (سخت یا نرم) و رنگ چوب را در نظر بگیرید.

برای تشخیص کیفیت چوب روسی، می‌توانید به وجود تراکم چوب، سطح صاف، نداشتن گره، عدم ترک و توغل مواد شیمیایی را در چوب بررسی کنید. همچنین می‌توانید از گواهی‌ها و استانداردهای جنگلی معتبر همچون FSC و PEFC استفاده کنید.

قبل از انجام معامله، از قیمت و دستمزد تجاری اطمینان حاصل کنید. همچنین از صادرکننده معتبر و با سابقه خرید کنید و اطمینان حاصل کنید که دارای گواهینامه‌های لازم و اصول تجارتی است.

بله، بهترین راه برای خرید چوب روسی، از طریق تامین‌کنندگان و توزیع‌کنندگان معتبر و با سابقه است. این کمک می‌کند تا از کیفیت بالا و قابل اعتماد بودن چوب اطمینان حاصل کنید.

بر اساس نوع معامله و شرایط، سندی مانند فاکتور خرید، قرارداد، گواهی اصالت چوب، مجوز جمع‌آوری چوب و گواهینامه‌های جنگلی ممکن است به شما ارائه شود.

راهنمای خرید چوب روسی

چوب روسی در دنیای ساخت و ساز و بسیاری از هنرها از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و از انتخاب های مهم و اصلی هست برای کسانی که علاقمند به این صنعت هستند

چنان که بخواهید از چوب روسی اطلاعات بیشتری داشته باشید و نیاز باشد که این محصول را خریداری کنید باید آگاهی کامل را در این زمینه داشته باشید، ما نیز می خواهیم در این مطلب شما را برای خرید تخته روسی راهنمایی کنیم که بدانید با چه کیفیتی باید آن را انتخاب کنید تا اطلاعات کامل و جامع را در این حوزه برایتان ارائه کنیم.

چوب روسی
  • زمانی که قصد خرید چوب را داشته باشید نیاز است که قبل از خرید به چند نکات مهم توجه کنید که یکی از این موارد در آن این است که به هر شکلی مانند تخته سه لایه روسی توجه کنید که این چوب خشک است یا تر زیرا بعضی اوقات به صورت خیس چوب ها را می فروشند و این چوب های خیس نسبت به چوب های خشک قیمت پایین تری دارند.
  • دلیل کم بودن قیمت این است که خشک کردن چوب یکی از سخت ترین و پرهزینه ترین فرآیند ها است ، شما اگر دقت کنید می بینید که وزن چوب تر از چوب خشک بیشتر است.
  • موارد دیگری که باید دقت کنید این است در خرید و انتخاب چوب روسی توجه کنید که روی چوب جانوران موذی  و حشرات وجود نداشته باشد.
  • بررسی کردن وضعیت پوسیدگی و یا قارچ در سطوح چوب نیز ار مواردی هستند که می تواند به شما کمک کند تا خرید با کیفیت داشته و به بهترین شکل از آن استفاده کنید.
  • اگر زیبایی ظاهری برای شما نیز اهمیت بسیاری دارد، این را در نظر بگیرید که اگر چوبی را که خریداری می کنید بر روی آن قارچ وجود داشته باشد باعث می‌شود تا شما بعد از رنگ کردن چوبتان رنگش تیره تر شود و از زیبایی ظاهری آن کاسته می شود.
  • چوب های جوان و سالم معمولا رنگ روشن تری دارند پس به سراغ این دسته از چوب هایی بروید که رنگ روشن دارند تا هم ترک خوردگی روی سطح چوب بسیار کم بو سالم و جوان تر باشد.

کاربرد چوب های روسی

آخرین نوشته ها

تخته روسی

استفاده از چوب روسی در ساخت و ساز

تخته روسی

معرفی تخته روسی

تخته روسی

راهنمای خرید تخته روسی

تخته روسی

راهنمای نصب تخته روسی

تخته روسی

ویژگی ها و مزایای تخته روسی