ویژگی ها و مزایای تخته روسی

Russian-board

تخته روسی با خواص و ضد آب بودنش و با بافت منحصر به فردش مورد دید و توجه زیادی از علاقمندان متریال طبیعی و پیمان کار ها قرار گرفته است.

چوب روسی علاوه بر داشتن خواص های شیمیایی و فیزیکی متمایز که وجود دارد، به غیر از آن جلوه بصری مطلوبش می تواند خیلی خوب در برابر رطوبت مقاومت کند و ماندگاری باشد. یکی از تجهیزات خیلی مهم که بیشتر در ساخت و ساز استفاده می شود تخته روسی ضد آب است . از دلایل استفاده این چوب داشتن استاندارد های مختلف همچون استحکام زیاد این تخته و مدل نصب کردن آب بر داربست اگر رعایت نشود می تواند باعث به خطر افتادن جان مردم شود.

این تخته ها نوع فلزی نیز دارند ولی به دلیل معایبی بهتر است که نوع فلزی آن خریداری و استفاده نشود.

جزئیات و مشخصات تخته روسی

اگر وارد بازار شوید می بینید که تعداد زیادی از نوع تخته روسی را برایتان معرفی می کنند با ویژگی های متفاوت و غیر یکسان

اگر می‌ خواهید با ویژگی های تخته روسی آشنا شوید تا هنگامی که می خواهید در خرید کردن از تشخیص چوب روسی دچار اشتباه نشوید ما شما را راهنمایی می کنیم.

 • اول از همه چیز از این مطمئن باشید که چوب روسی خیلی مستحکم هست و به آسانی ثابت شکستگی نیست.
 • می تواند وزن زیادی را به دلیل داشتن مقاومت زیاد حمل کند.
 • ضخامت های این تخته ها معمولا ۵.۲ cm می باشد
 • طولش ۶ متر ، ۴ متر، ۳ متری در جمع می تواند باشد
 • عرض این چوب متفاوت می‌ تواند باشد و شامل ۲۰، ۱۲ ، ۱۰ cm باشد
 • قابل حمل کردن آسان می باشد به دلیل داشتن وزن سبک
 • خیلی از تخته هایی که داربست هستند احتمال خمیدگی با مرور زمان را دارند اما تخته روسی در این مورد نیز می تواند به مدت زیادی سالم بماند
 • بسیاری از چوب ها بعد از خشک شدن دچار ترک هایی می شوند ولی چوب روسی برخلاف آنهاست
 • خاصیت الاستیسیته یا همان ارتجاعی بودن را دارد
 • با رطوبت هوا امکان تغییر رنگ چوب شما خواهد داشت ولی با این تغییر رنگ آسیب نمی بیند و بافت های چوب روسی آسیب نمی تواند ببیند.

کیفیت چوب روسی

کیفیت چوب روسی در همه‌ جا زبانزد عام و خاص است.

چوب های روسی با نوسازی مدام ماشین آلات، کارخانه ها و حرفه داشتن در کارشان از لحاظ بادوام بودن و کیفیت برتر تمایز دارد با محصولات دیگر کشور ها در این موضوع.

خصوصیات این چوب از آنجایی که به جنبه مختلف در تولید ها تاثیر می گذارد از نظر کیفیت نیز بسیار فائز اهمیت بوده و بررسی می شود. بیشترین کیفیتی که در اکثر چوب های روسی می توان دید خاصیت های کشسانی بودن چوب است، این کیفیت و خاصیتی که دارد به چوب اجازه این را می دهد تا در حالت ضرب دیدگی اش در کار کردن باهاش آن را به حالت اولیه خود در آورد.

این اتفاق اکثرأ در چوب هایی که بافت هایش نرم است اتفاق می افتد.

کیفیت این چوب آنقدر زیبا است که از آن به دلیل سبکی ، الیاف بلند و خمیر سفید رنگ داشتنش چوب را به گزینه خوبی برای تولید کردن کاغذ تبدیل می کند، پس می توانیم بگوییم که این چوب از اهمیت ویژه اش و از لحاظ کیفیت در صنعت کاغذسازی جای گرفته است.

از دیگر مزایایی که به کیفیت این چوب اضافه می کند به راحتی استفاده کردن پیچ و میخ های مختلف که کمک به سزایی می تواند به نجار ها بکند تا متحمل نشود هنگام سر هم کردن قطعات کار.

داشتن لمبه های خوب و ضخیم از کاربرد های دیگر چوب روسی است که می توانیم اشاره کنیم که در منطقه هایی خیلی شرجی،  حمام های چوبی و سونا ها و غیره استفاده کرد.

قابلیت سمباده خواری ،  میخ خوری ، پیچ خوری و… که بسیار خوب است

چوب روسی مقاوم در برابر رطوبت

این سوال شاید برای شما هم پیش بیایید که آیا چوب روسی می‌ تواند ضد آب باشد؟!

جهت پاسخگویی به این سوال شما  باید بگوییم که چوب روسی ضد آب که بتواند در برابر رطوبت مقاومت باشد به چوبی گفته می‌ شود که در طی فرآيند های خاصی در مقابل نفوذ آب و رطوبت ها بتواند مقاوم باشد.

چوب روسی یکی از چوب های ضد آب است که با داشتن این ویژگی منحصر به فردش طی سالیان زیاد توانسته جایگاه عظیمی را در بین مصرف کننده ها داشته باشد.

اگر بخواهیم ساده تر برایتان بیان کنیم می توانیم بگوییم این چوب در واقع فاقد خاصیت ضدآب است به بنا به دلیل نیاز خریداران و کسانی که مصرف می کنند  به روش هایی گوناگون در مقابل رطوبت و آب مقاوم می باشد.

این نکته را در یاد داشته باشید که چوب روسی ضد آب تمام خواص هایی همچون انعطاف بودن ، زیبایی هایش و استحکام را حفظ می تواند بکند.

دلیل نیاز به تقویت و اصلاح این چوب استفاده از آن به عنوان نمای ساختمان ها، پارکت ها و دیوار پوش ها است ؛ از این رو طراحی چوب روسی ضد آب به اجرا رسید.

کاربردهای چوب روسی و مقاوم در رطوبت

کاربرد های چوب روسی تنها به ساختمان ها نمی تواند محدود باشد به دلیل هایی چون زیبایی و منحصر به فرد بودنش ، استحکام،  انعطاف بالا و …، در واقع این چوب های ضد آب با دلایل مقاومی که برایتان ذکر شد علاوه بر آنها و قابل استفاده در دیوار و کف و … می توانید به دلیل ضد آب بودنش در سرویس های بهداشتی و مکان هایی که رطوبت زیاد هست هم مورد استفاده باشد.

فواید های چوب روسی ضد آب

این چوب پرطرفدار در ساخت خانه و ساختمان هایی مدرن و سنتی کارایی بسیار زیادی دارد و با مزایاهای مهم از جایگاه والایی برخوردار است.

برخی از این مزایا ها و ویژگی هایش شامل می شود از :

 • بافت محکم و سبک بودنش
 • داشتن قسمت مناسب
 • اجرای آسانش
 • قابلیت های رنگ پذیری زیاد
 • مقاومت در برابر رطوبت های باران و آب و عامل های محیطی مخرب
 • عایق دما و صوت
 • زیبا و خوش کاری
 • تهیه کردن در ابعاد های دلخواه شما
 • داشتن رنگ پذیری بالا
 • مقاوم بودن زیاد در برابر جانور های موذی و موریانه ها

سخن آخر

به کارگیری چوب های روسی ضد آب در کل می تواند سبب ایجاد کردن جلوه بصری زیبا در محیط های شما شود.

ما نیز در اینجا درباره کیفیت چوب روسی به عنوان تمامی مشخصاتی که در زنجیره بازاریابی ارزش و اینکه قابل استفاده بودن از محصول  بتواند تاثیری بگذارد را ارائه می کنیم تا بتوانیم یک تعریف کلی از آن داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *