رول فرمینگ تابلو برق

دستگاه رول فرمینگ در صنعت مدل های گوناگونی دارد. هر یک از این دستگاه ها کارهای متفاوتی انجام می دهند. اما به طور کلی دستگاه رول فرمینگ برای فرم دهی ورقه های فلزی به کار می رود. یکی از این دستگاه ها، دستگاه رول فرمینگ تابلو برق است. این دستگاه همان طور که از نامش پیداست برای فرم دهی و ساخت تابلو برق استفاده می شود. استفاده از دستگاه رول فرمینگ برای ساخت تابلو برق مزایای بسیار زیادی به همراه دارد. به گونه ای که می توان گفت بدون این دستگاه، طراحی و ساخت تابلو برق بسیار دشوار است. اورهان صنعت با ارائه انواع دستگاه های رول فرمینگ، می تواند به شما در انتخاب و خرید دستگاه رول فرمینگ تابلو برق کمک کند. در ادامه کاربرد و مزایای این دستگاه را بررسی می کنیم.

کاربرد دستگاه رول فرمینگ تابلو برق

تابلو برق یک محفظه فلزی است که درون آن انواع تجهیزات الکتریکی نگهداری می شود. برای ساخت چنین محفظه ی به دستگاه های مختلفی نیاز است. یکی از این دستگاه ها رول فرمینگ بوده که ساخت تابلو برق را بسیار راحت تر می کند. دستگاه رول فرمینگ با توجه به ساختار خود، کاربرد های بسیار زیادی در ساخت تابلو برق دارد. این دستگاه با کاربرد های مختلفی مانند فرم دهی، برشکاری و سوارخ کاری بدنه می تواند ساخت تابلو برق را بسیار راحت و کم هزینه کند.

برای ساخت تابلو برق پس طراحی و آماده سازی نقشه ایزومتریک، ابتدا بدنه این محفظه را به فرم استاندارد تبدیل می کنیم. در مرحله بعد سوراخ های متعدد را بر روی این دستگاه قرار می دهیم و سپس با توجه به مقدار مورد نیاز آن را برش می دهیم. تمام این مراحل با دستگاه رول فرمینگ تابلو انجام می شود. در واقع کاربرد این دستگاه مهم ترین مراحل ساخت یک تابلو برق را انجام می دهد.

مزایای استفاده از دستگاه رول فرمینگ تابلو برق

برای ساخت تابلو برق در صنعت دستگاه های بسیار زیادی استفاده می شود. در هر یک از مراحل ساخت مانند برش کاری، فرم دهی یا سوراخ کار دستگاه های مختلفی وجود دارد. اما توصیه می شود برای انجام این کار ها از دستگاه رول فرمینگ تابلو برق استفاده شود؛ زیرا استفاده از این دستگاه مزایای بسیار زیادی دارد. در ادامه برخی از مزایای دستگاه رول فرمینگ را بررسی می کنیم.

1. کیفیت کار بی نظیر

تابلو برق یکی از تجهیزات بسیار مهم در صنعت است. این محفظه باید کاملا استاندارد و با کیفیت ساخته شود تا پس از گذشت چند سال مشکلی به وجود نیاید. برای ساخت تابلو برق استاندارد و باکیفیت باید به دستگاه هایی که برای فرم دهی استفاده می شود، توجه کرد. دستگاه رول فرمینگ تابلو برق برای ساخت چنین ابزار هایی بهترین انتخاب است. این دستگاه با شکل پذیری عالی، کیفیت کار را افزایش می دهد و باعث ساختاری استاندارد در تابلو برق می شود.

2. دقت بالا

دقت بالا یکی دیگر از مزایای این دستگاه است. دقت بالا در فرم دهی و برش کاری باعث ساختاری باکیفیت می شود. این دستگاه مخصوص فرم دهی تابلو برق طراحی شده و دقت بسیار بالایی در ساخت این محفظه فلزی دارد. عملکرد دستگاه رول فرمینگ تابلو برق، به گونه ای است که می توان مقدار برش و فرم دهی آن را مشخص کرد. این دستگاه با توجه به مقدار مشخص شده عمل می کند و در پایان نتیجه کار بسیار دقیق و باکیفیت خواهد بود.

3. کارایی راحت

دستگاه رول فرمینگ در هر مدلی، کارایی بسیار راحتی دارد. به طوری که می توان به راحتی از آن برای ساخت تابلو برق استفاده کرد. کارایی راحت این دستگاه باعث می شود تا انرژی کمتری برای ساخت این محفظه مصرف شود. به صورت کلی راحت بودن دستگاه رول فرمینگ تابلو برق باعث هزینه کمتر و سرعت بالای این دستگاه می شود.

4. هزینه کمتر

هنگامی که برای ساخت تابلو برق از دستگاه رول فرمینگ استفاده شود، دیگر نیازی به دستگاه پیچیده ای برای فرم دهی و برش کاری نیست. این دستگاه با کاربردی های بسیار زیاد و عملکردی اتوماتیک هزینه ساخت تابلو برق را کاهش می دهد. از طرفی کارایی این دستگاه راحت بوده و افراد زیادی برای ساخت تابلو برق لازم نیست. این امر باعث کاهش هزینه در تولید تابلو برق می شود.

5. صرفه جویی در زمان

دستگاه رول فرمینگ تابلو برق با کارایی راحت سرعت بالایی دارد. سرعت بالای این دستگاه باعث می شود تا در مدت زمان کمتر، تولید وسیعی صورت گیرد. دستگاه رول فرمینگ با توجه به طراحی منحصر به فرد، سرعت بسیار بالایی در فرم دهی و برش فلزات دارد. این امر باعث شده تا در مدت زمان کمتر حجم انبوهی از فلزات فرم دهی شود. صرفه جویی در زمان مزیت فوق العاده این دستگاه است که به رشد صنعت بسیار کمک می کند.

خرید و قیمت دستگاه رول فرمینگ تابلو برق

دستگاه رول فرمینگ تابلو برق در برند های مختلف، مدل های گوناگونی دارد. برای خرید این دستگاه ابتدا باید به بوجه خود توجه کنید. پس از بررسی بوجه باید با توجه به کاربرد هر یک از دستگاه های رول فرمینگ آن را انتخاب کنید. قیمت این دستگاه به پارامتر های مختلفی بستگی دارد و نمی توان به صورت واضح آن را مشخص کرد. برای استعلام قیمت و مشاوره رایگان برای خرید دستگاه رول فرمینگ می توانید با متخصصین اورهان صنعت تماس بگیرد.

جمع بندی

در این مقاله از شرکت اورهان صنعت به دستگاه رول فرمینگ تابلو برق پرداختیم. گفتیم که برای ساخت تابلو برق به دستگاه های مختلفی نیاز است که یکی از آنها دستگاه رول فرمینگ نام دارد. این دستگاه با کاربرد های گوناگونی مانند فرم دهی، برش کاری و سوراخ کاری در ساخت تابلو برق بسیار ضروری است. علاوه بر کاربرد های مهم این دستگاه، استفاده از آن مزایای بسیار زیادی دارد. دستگاه رول فرمینگ باعث می شود تا تابلو برق به صورت کاملا استاندارد و دقیق با سرعت بالا و هزینه کمتر تولید شود.

برای خرید و استعلام قیمت می توانید به صفحه محصولات اورهان صنعت مراجعه کنید. مشاوره رایگان متخصصین شرکت ما می تواند در انتخاب و خرید انواع دستگاه های رول فرمینگ به شما کمک کند.